Polska winnica niedaleko miasta Kraków. Oferuje degustacje wina. W ofercie wino czerwone, wino białe, wino różowe, wino pomarańczowe. Polskie wino wysokiej jakości produkowane i rozlewane w winnicy Zagardle zlokalizowanej w Małopolsce. Oferujemy wyjazdy enoturystyczne, degustacje win oraz zwiedzanie winnicy.
Winnica Zagardle to malowniczo położona polska winnica. Winnica zlokalizowana jest nieopodal miasta Kraków w województwie małopolskim. Zapraszamy do zwiedzania oraz degustacji naszych win czerwonych wytrawnych, białych słodkich, białych półsłodkich, białych półwytrawnych oraz białych wytrawnych. W naszym asortymencie znajdą Państwo także wino różowe oraz wino pomarańczowe.
Zapraszamy do nas 14 grudnia w sobotę. Otwieramy dla Państwa naszą piwnicę. W tym dniu również wędzimy przed świątecznie, a zatem jest okazja, aby skosztować naszych swojskich, jeszcze ciepłych wyrobów, czyli: kiełbasy, szynki, boczku, polędwiczek, pasztetu itp. Zapraszamy także na degustację win starszych i młodszych. Jest to okazja, aby usiąść w piwniczce i pogawędzić o winie przy winie i wieprzowinie. Zapraszamy w sobotę czternastego grudnia, W godzinach 15-21. Wstęp wolny
8.12.2019Małopolska winnica Zagardle zaprasza na degustacje wina w mieście Kraków. Oferujemy polskie wino najwyższej jakości. Wyjazdy enoturystyczne, zwiedzanie winnicy niedaleko Krakowa. Enoturystyka obecnie jest bardzo popularna w Polsce zachęcamy Państwa do degustacji naszych win, zarówno win czerwonych, win białych oraz win różowych.
Zwiedzanie winnicy ENWinnica Zagardle znajduje się niedaleko Krakowa w miejscowości Szczodrkowice w gminie skała. Winnica swoją nazwę zawdzięcza lokalizacji w przsiółku Zagardle. W naszej winnicy uprawiamy winorośl z przeznaczeniem na wino czerwone zarówno wytrawne, jak i półsłodkie. Odmiany na wina czerwone to Regent , Rondo, Marechal Foch oraz Leon Millot. Wina białe od wytrawnych poprzez półsłodkie do słodkich wytwarzamy z takich odmian winorośli jak: Seyval Blanc, Swenson Red, Solaris, Hibernal, Adallmina, Saint Pepin oraz polska Jutrzenka pozyskana w winnicy Golesz w Jaśle na Podkarpaciu. Nasze wina otrzymały w ostatnich latach szereg wyróżnień na konkursach winiarskich takich jak: Galicja Vitis, Piwi Średnice na Morawach ( Hibernal Forum ), Tuchovinifest itp. Odpowiedni dobór odmian winorośli umożliwia nam eliminację oprysków chemicznych i prowadzenie winnicy w zgodzie z naturą stosując środki ekologiczne. Dzięki temu nasze wino jest zdrowe i nie zawiera konserwantów. Największym atutem naszej lokalizacji ( terroir ) jest świetna gleba do uprawy winorośli oraz specyficzny mikroklimat sprzyjający uprawie winnych krzewów, Bliskość miasta Krakowa zapewnia łatwy dojazd drogą krajową 794 w kierunku na Wolbrom. Kraków jest też miastem, w którym organizujemy liczne degustacje i spotkania przy winie w galeriach i winebarach. Zapraszamy do podkrakowskiej winnicy, aby spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, zwiedzić gospodarstwo ekologiczne oraz na degustację wytwarzanego przez nas wina. Chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą zarówno enologiczną, jak i ogrodniczą.
W okolicy Ojcowskiego Parku narodowego ( ok. 2 km od winnicy ) Mogą Państwo zwiedzić: Zamek w Ojcowie, Muzeum Ojcowskiego Parku narodowego, Maczugę Herculesa, Zamek w Pieskowej Skale. Jura Krakowsko Częstochowska to miejsce o dużym zagęszczeniu winnic zatem odwiedzając Winnicę Zagardle mają Państwo także możliwość wycieczki krajoznawczej - enoturystycznej do pobliskich winnic. W najbliższej okolicy znajduje się winnica Amonit oraz winnica Kresy. Nieco dalej w pobliskich Smardzowicach winnica Goja oraz Winnica Krokoszówka Górska prowadzona przez najstarszego i najbardziej doświadczonego jurajskiego winiarza Marka Górskiego. Niedaleko Jest także do winnicy Słońce i Wiatr. W 2018 roku nasza winnica dołączyła do Małopolskiej Ścieżki Winnej. Małopolski Szlak Winny jest profesjonalnym przedsięwzięciem nadzorowanym przez Gorczańska Organizacja Turystyczna, a nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje P. Wojciech Bosak. Głównym celem Szlaku Wina jest zachęcenie enoturystów do spotkań z winiarzami bezpośrednio w winiarniach, odkrywania dziedzictwa kulturowego regionu oraz obcowania z przyrodą, poprzez aktywny wypoczynek. W ramach Małopolskiego Szlaku Winnego organizowane są corocznie Dni Otwartych Winnic. W projekcie jest także organizacja trasy rowerowej szlakiem winnic. Nasza winnica jest także członkiem Stowarzyszenia Winiarzy Jury Krakowskiej, które działając prężnie organizuje cykliczne imprezy związane z winem jak np.: Degustacja win jurajskich w Pstrąg Ojcowski, Święto Młodego Wina, Gęsina na Świętego Marcina. W ramach stowarzyszenia organizowane są także liczne degustacje komentowane oraz szkolenia z produkcji wina.